Fotovoltické panely

Fotovoltický panel je moderné zariadenie, ktoré dokáže previesť slnečné žiarenie v elektrickú energiu. Dnešné fotovoltické panely však nie sú schopné produkovať potrebné množstvo energie mimo letné obdobie, takže ešte nie sú prispôsobené k tomu vystriedať technológie, ktoré vyrába elektrinu z fosílnych palív. Ďalším závažným problémom panelov je tiež ich životnosť. Tá sa v súčasnosti pohybuje okolo 25 rokov, čo nie je príliš veľa. Preto v súčasnosti prebieha intenzívny výskum, ktorý by ich životnosť rapídne navýšil. V našich setoch používame dva typy panelov, ktoré sú technický veľmi podobné, to sú modely JAM60S20 380/MR od výrobcu JA Solar a RSM132-6-380M od výrobcu Risen Energy.

Fotovoltické panely Risen Energy

Globálna značka 1. stupňa s nezávisle certifikovanou najmodernejšou automatizovanou výrobou, špička v odvetví s najnižším tepelným koeficientom výkonu s 15 -ročnou zárukou na fotovoltické strešné systémy s vynikajúcim výkonom pri nízkom ožiarení.

Sú certifikované, aby odolali náročným podmienkam prostredia.

 
Antireflexný a povrch odolný voči špineniu minimalizuje straty energie z nečistôt a prachu
Odolnosť voči slanej hmle, amoniaku a piesku pre prímorské, farmárske a púštne prostredie
Vynikajúce mechanické zaťaženie 2400 Pa a zaťaženie snehom 5400 Pa

Fotovoltické panely JA Solar

Zostavená s článkami PERC s viacerými zbernicami, konfigurácia poločlánkových modulov ponúka výhody vyššieho výkonu, lepšieho teplovzdorného výkonu, zníženého účinku tienenia na výrobu energie, nižšieho rizika vzniku horúcich miest (hotspots) a zvýšenej tolerancie voči mechanickému zaťaženiu.

12-ročná záruka na výrobok
25-ročná JA Solar Lineárna záruka na výkon
certifikovaný výrobok