Meniče (striedače napätia)

Solárny striedač alebo FV striedač, alebo solárny menič napätia prevádza variabilný jednosmerný prúd (DC) výstup z fotovoltických (FV) solárnych panelov na úžitkový frekvenčný striedavý prúd (AC), ktorý môže byť vyvedený do obchodnej elektrickej sieti, alebo použitý priamo na spotrebu v mieste inštalácie.

Hneď po fotovoltických paneloch je to druhé rovnako dôležité zariadenie v FV sústave. Na trhu je veľa výrobcov meničov, ktoré sa líšia hlavne účinnosťou, komfortom a cenou. Nami ponúkané meniče sú v TOP 10 na svete. Účinnosť týchto meničov dosahuje 96% a viac v premene elektrickej energie.

V našej ponuke máme 2 typy meničov: základné sieťové (On-Grid) a hybridné (Hybrid-Ready), ďalej sa môžu rozdeliť na 1-fázové a 3-fázové.

  • Sieťové alebo „on-Grid“ meniče dodávajú elektrinu vyprodukovanú fotovoltickými panelmi do domáceho rozvodu a „neriešia“, čo sa tam potom s ňou deje. Prebytky, ktoré sa v domácnosti nespotrebujú, potom „odchádzajú“ do distribučnej siete.

  • Hybridné meniče vedia ukladať takéto prebytky energie do batérií a následne ju z nich čerpať v prípade potreby. Dosiahne sa lepšie využitie energie vyprodukovanej fotovoltikou.

Sieťové meniče Ginlong Solis

Solis Mini-4G rad

Solis Mini-4G jednofázový rad meničov je lídrom v oblasti zelenej energie v cenovo dostupných malých rezidenčných a komerčných strechách.

Využíva plne digitálnu riadiacu technológiu, pokročilú topologickú štruktúru a presný MPPT algoritmus, ktorého účinnosť je vyššia ako u vedúcej konverzie v tomto odvetví je až 97,5 % pri maximum. Medzitým si osvojte viaceré ochranné funkcie, technológiu ultra vysokej spínacej frekvencie.

Solis 3P-4G rad

Solis 3-fázové meniče s maximálnou účinnosťou až 98,1% vyhovujú všetkým požiadavkám distribučných spoločností.

Podporujte 24 -hodinové monitorovanie spotreby pomocou inteligentného merača so super vysokofrekvenčnou prepínaciou technológiou a dizajn s presným algoritmom MPPT. Má zabudovaný Export Power Manager (EPM)
Je kompaktný a ľahký.

Meniče Ginlong Solis a GoodWe sa vyznačujú solídnou kvalitou a veľmi vysokou spoľahlivosťou. Značky ponúkajú riešenia pre rezidenčný aj komerčný trh. Libra Energy je oficiálne servisné stredisko spoločnosti Solis a GoodWe.

Hybridné meniče GoodWe

Hybridný menič GoodWe radu EH

Hybridné meniče napätia GoodWe z radu EH sú štandardne vybavené dvomi MPPT trackermi a umožňujú pripojenie vysokonapäťovej batérie.
Tento menič je odolný voči výpadku distribučnej siete a poskytuje teda dokonalú zálohu pre rodinný dom. Jednofázový hybridný menič GoodWe EH ponúka 2 samostatné výstupy. Na prvý výstup sa pripojí fáza rodinného domu a na druhý výstup sa pripájajú spotrebiče, ktoré majú fungovať aj v prípade výpadku distribučnej siete. Kým je menič pripojený k sieti, dodáva do oboch výstupov. V prípade výpadku distribučnej siete dodáva len do druhého výstupu. Prechod do záložného režimu sa deje v rámci milisekúnd. Jedná sa teda o UPS (Uninterupted Power Supply). Samozrejmosťou je bezplatný monitorovací systém elektrárne (výkon FVE a stav batérií) pomocou WiFi. Menič je možné nastaviť ako bezprietokový.

Hybridný menič GoodWe radu ET

Séria GoodWe ET sú trojfázové vysokonapäťové meniče na zálohovanie energie (aj do bateriek), ktoré umožňujú zvýšenú energetickú nezávislosť a maximalizujú vlastnú spotrebu prostredníctvom funkcie obmedzenia prebytkov a odložení času použitia, čím znižujú účty za elektrickú energiu. Zastrešujúc rozsah výkonu 5kW až 10kW, séria ET umožňuje až 110% preťaženie na maximalizáciu výkonu a je vybavená neprerušiteľným zdrojom napájania (UPS) na indukčné záťaže, ako sú klimatizačné zariadenia alebo chladničky. S kratším časom automatického prepínania ako 10 milisekúnd môže menič poskytovať úspory, keď je sieť pripojená a nezávislosť od siete a bezpečnosť, keď je mimo prevádzky alebo je ohrozená.